Тиждень права дитини

Звіт

про проведення Тижня правового виховання в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу № 39 «Щасливе дитинство» Черкаської міської ради

15.01.2024 – 19.01.2024 року

        На виконання наказу завідувача ДНЗ №39 «Щасливе дитинство» «Про заходи з проведення Тижня правового виховання» від 11.01.2024 №11- О в ДНЗ № 39 «Щасливе дитинство» з 08.01.2024 по 12.01.2024 року було організовано проведення тематичного тижня з правового виховання.

Метою проведення Тижня права було формування практичних навичок захисту і збереження прав дитини у процесі педагогічної діяльності, застосування інноваційних технологій щодо розвитку у дітей почуття власної гідності та самосвідомості, формування знань про свої права та обов’язки, підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти усіх учасників освітнього процесу. Метою правового виховання є формування в дітей моральних уявлень про права людини гуманістичного ставлення до навколишнього світу. 

До початку тематичного тижня вихователем – методистом була проведена інструктивно-методична нарада з педагогічними працівниками з питань складання календарних планів освітньої роботи з дітьми з визначенням необхідних умов та засобів, що використовуються, форм і методів проведення заходів Тижня права «Кожна дитина – маленька людина». Була надана консультація: «Правове виховання дошкільників – обов’язкова умова формування життєвої компетентності особистості». Проведено анкетування педагогів для виявлення рівня правової культури педагогів та надання методичної допомоги вихователям в питаннях правового виховання.

Вихователі провели низку занять, бесіди, ігри, які були спрямовані на ознайомлення дітей з правами, визначеними Конвенцією ООН з прав дитини.

На виконання плану у всіх вікових групах педагоги провели заняття, бесіди з визначених тем: . «Я і моє ім’я», «Що означають наші імена», «Чому імена такі різні», «Хто і чому мене так назвав?», «Розповіді дітей про улюблені іграшки», «В умілих руках і сніг спалахне», «Хто виготовляє іграшки», «Як ми відпочиваємо», «Що таке відпустка», «Природа – наш дім», «Подорож з Лісовичком», «Я і моє здоров’я», «Отруйні гриби», «Шкідливі звички», «Хліб усьому голова», «Про смачну та здорову їжу», «Корисна та шкідлива їжа», «Отруйні ягоди та гриби», «Це моя Україна, це моя Батьківщина», «О, що за мова», «Ми діти козацького роду», «Що об’єднує людей», «Наша мова солов’їна»; використовували дидактичні ігри: «Лагідний ланцюжок», «Знайди своє ім’я», «Відгадай», «Магазин іграшок», «Склади квіточку», «Планета плаче», «На прийом до лікаря», «Зберемо аптечку Айболіту», «Захворіла лялька», «На що скаржитесь», «Поліклініка», «Впізнай на смак», «Звари борщ і компот» , «Кожен грибок у свій козубок», читали художню літературу, розучували віршики, прислів’я з тематики правового виховання; організували виставку дитячих робіт «Стежка прав та обов’язків».

На закріплення знань, які діти отримували протягом усього тижня, вихователями разом з музичними керівниками була проведена літературна розвага «Зайчик застудився» за мотивами української народної казки «Коза-дереза» для дітей. Під час розваги казкові персонажі закріпили розуміння дітьми власних прав та обов’язків, пояснили що діти мають права незалежно від віку, при цьому закріпили знання основних прав – «Право на сім’ю», «Право на ім’я», «Право на захист», «Право на власну думку», «Право на відпочинок» Діти з задоволенням переглянули лялькову виставу «Коза-дереза», співчували зайчику та засуджували козу. Розвага закінчилася веселими танцями для всіх дітей.

Виховання дошкільнят неможливе без активної участі батьків, тому при проведенні тематичного тижня приділялася пильна увага і цьому напрямку роботи. Вихователями всіх вікових груп була проведена он-лайн консультація «Практичні поради батькам з правового виховання», оформленні папки-пересувки «Захист прав дитини», розроблена пам’ятка для батьків  «Конвенція ООН про права дитини». Також батьки вихованців прийняли участь у виставці дитячих робіт «Стежка прав та обов’язків».

План основних заходів до Тижня права «Кожна дитина – маленька людина» виконаний у повному обсязі та результативно. Діти усіх вікових груп отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з правового виховання. Усі заходи «Тижня правового виховання» проводились з урахуванням вимог правового режиму воєнного стану, зокрема дотримання алгоритму дій під час «Повітряної тривоги».

На нараді при завідувачу ДНЗ були підведені підсумки проведення тематичного тижня правового виховання та намічено подальшу роботу за його результатами.